Plotki

iPhone 6 będzie posiadał zaokrąglone krawędzie i zakrzywiony ekran

iPhone 6

Po stosunkowo długiej ciszy, powracają plotki na temat iPhone’a z zakrzywionym ekranem. Nowe informacje na ten temat przynosi japońskie MacOtakara, informując także, że oprócz zakrzywionego szkła/ekranu, zaokrąglone będą również krawędzie urządzenia. 

Powołując się na „wiarygodne źródła”, portal zwraca uwagę, że szkło chroniące ekran iPhone’a 6 będzie w jednej płaszczyźnie, tzn będzie „płynnie przechodzić” w krawędzie urządzenia, odchodząc tym samym od prostych kształtów widocznych w smartfonach Apple począwszy od iPhone’a 4. Portal porównuje to do obudowy ochronnej Squair Curvaceous Bumper (zdjęcie niżej). Dzięki likwidacji ostrych krawędzi, urządzenie będzie można wygodnie trzymać w dłoni, mimo większego rozmiaru.

Nowa generacja iPhone’a ma również posiadać zmiany konstrukcyjne i przeprojektowaną antenę, być może umieszczoną w innym miejscu, po to, aby tył urządzenia mógł być w całości wykonany z aluminium.

iPhone 5s i obudowa Squair Curvaceous Bumper

iPhone 5s i obudowa Squair Curvaceous Bumper

[source name=”MacRumors” url=http://www.macrumors.com/2014/04/24/iphone-6-curved-display-all-aluminum-rear/][source name=”Cult of Mac” url=http://www.cultofmac.com/275839/like-marilyn-monroe-iphone-6-curvy/]

To Top