Poradniki i tutoriale

Spraw, by tylnie logo Apple w iPhonie zaświeciło jak w Macbooku [Poradnik]

Niech się stanie światłość.

Zastanawialiście się kiedyś jak rozświetlić logo Apple w swoim iPhonie, tak jak w Macbooku? Okazuje się, że jest to możliwe i nie wiem dlaczego firma w żadnym ze swoich modeli nie zdecydowała się na umieszczenie tego patentu. Choć stopień skomplikowania modyfikacji zależy od modelu, to znajdą się i tacy, którzy za modyfikacje zabiorą się od razu. W „szóstce” wymienia się samo logo, do którego dostaniemy się przez wyświetlacz. „Piątka” jest najbardziej problematyczna bo tutaj do zaświecenia jabłka jesteśmy zmuszeni wymienić cały aluminowy korpus. Najprostszą i najbezpieczniejszą, jest modyfikacja dla iPhone 4 lub 4S, dlatego skupimy się na „czwórkach”.

[half]23-220-thickbox_1_610x458[/half] [half_last]Glowing-Apple-logo-mod-for-iPhone[/half_last]

Urządzenia kilku letnie nie mają już gwarancji, więc zminimalizujemy gorycz porażki, w razie komplikacji. Zamiana jest prosta lecz wymaga cierpliwości i ostrożności, można uszkodzić magistralkę wyświetlacza. Pomimo ryzyka i tak polecam tę małą, ale znaczącą zmianę, którą zauważy niejeden Apple maniak. Potrzebny nam będzie tak zwany LightKit. Tylnia klapka pozwalająca na to by nasze jabłuszko zaświeciło. Na Allegro kupimy ją w cenie ok 50 zł z kosztami przesyłki. Cały zestaw zawiera chwytak, wkrętaki potrzebne do wykonania mod’a oraz ledowy panel świecący. Efekt jest spektakularny. Po naszej precyzyjnej wymianie jabłuszko na plecach iPhone’a świeci tak, jak to z Macbooków. Pod spodem umieszczam film instruktażowy, jak to zrobić. Gdy natrafi się okazja sami spróbujemy.

[youtube id=kaH10Scme_Q]

[source name=TheUnlockr url=http://theunlockr.com/2012/06/06/how-to-make-the-apple-logo-on-your-iphone-light-up-like-a-macbook-easiest-method]

To Top