Plotki

MacBook Air zostanie odświeżony o nowy procesor i kartę graficzną?

MacBook Air

Konferencja Apple już za 4 dni, a im bliżej jesteśmy tej daty tym w sieci pojawia się coraz więcej spekulacji co firma nam może zaprezentować. Najgłośniej mówi się o nowym 12′ MacBooku Air z wyświetlaczem Retina, chociaż innych plotek też nie brakuje. Same ultra cienkie laptopy z serii Air nie był odświeżana od kwietnia ubiegłego roku, co jest już dość długim czasem patrząc jak do tej pory rozwijał się rynek elektroniki na świecie. Na forum chińskiej strony Feng.com ukazały się zrzuty ekrany pochodzące prawdopodobnie z chińskiej fabryki foxconn na których możemy zauważyć specyfikację techniczną nowych, odświeżonych laptopów MacBook Air. Rzućmy na nie okiem:

 

Na chwile obecną w wersji podstawowej MacBook’a Air mamy dostępny procesor Intel Core i5 1,4 GHz oraz kartę graficzną intel HD Graphics 5000, w nowej, odświeżonej wersji będzie prawdopodobnie zamontowany procesor Intel Broadwell i5 o taktowaniu 1,6 GHz oraz kartą graficzną Intel HD Graphics 6000. Sam komputer dalej będzie wyposażony w 4 GB pamięci RAM, a obraz na ekranie tak jak w obecnym modelu zobaczymy w maksymalnej rozdzielczości 1440x900px. Czas użytkowania komputera na baterii prawdopodobnie będzie podobny do obecnych modeli (MacBook Air 13′ wytrzymuję do 12 godzin , a 11′ do 9 godzin).

zrzut ekranu - 2015.03.05 - 01

MacBook Air 13′ prawdopodobnie będzie dostępny w trzech wersjach. Dwie pierwsze będą z procesorem Intel Core i5 1,6 GHz oraz z pamięcią 128 lub 256 GB super szybkiej pamięci SSD. Natomiast ostatnia, a zarazem najwyższa z nich będzie obsługiwana przez procesor Intel Core i7 2,2 GHz i będzie dostępna z maksymalną pojemnością 512 GB.

Pozostało nam tylko czekać do poniedziałku i zobaczymy co nam dokładnie firma Apple zaprezentuję i miejmy nadzieję, że sama konferencja nie będzie poświęcona tylko zbliżającemu się rozpoczęciu sprzedaży zegarka Apple Watch.

[source name=MacRumors url=http://www.macrumors.com/2015/03/04/macbook-air-refresh-appears-imminent/]

To Top